×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۴ آذر - ۱۳۹۷  
true
true
اجرای طرح کاداستر در ساحل فریدونکنار

طرح مازنداران

طرح کاداستر در تمامی سواحل مازندران به ویژه در فریدونکنار اجرا می‌شود.

‌به گزارش ایسنا، محمدمهدی نصیری‌کناری در نشست بررسی مشکلات و مسائل موجود در حوزه منابع طبیعی فریدونکنار در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین وظایف ما به لحاظ انسانی و اداری، حفظ منابع طبیعی و اتفاق‌هایی است که در پیرامون محیط زیست در جریان است و موجب مخاطراتی می‌شود.

وی تصریح کرد: سودانگاری جوامع بشری به سمتی رفته که از اراضی ساحلی برای منافع خود استفاده می‌کنند اما باید طرح‌هایی ارائه شود که ضمن حفظ حریم دریا به سیمای بصری کمک کند.

فرماندار فریدونکنار با اشاره به این که به عنوان مثال جنگل اسبوکلا اگر مدیریت و تبدیل به بوستان نشود، مشکلاتی به وجود می‌آید که در نهایت آن را از دست می‌دهیم، خاطرنشان کرد: جنگل باریکرود فریدونکنار از امکانات بسیار خوب طبیعی برخوردار است و باید از آن نهایت بهره‌برداری صورت گیرد.

نصیری با بیان این که آب بندان بزرگ بیشه محله یک میراث و منبع بسیار مهمی است که در حال حاضر تبدیل به زباله دانی شده و جای افسوس دارد، اظهار کرد: طرح ارائه شده گردشگری در ساحل باید مورد ارزیابی مسئولان مربوطه قرار بگیرد.

وی با اشاره به اینکه طرح خردمندانه و آینده نگرانه با تاکید بر حفاظت از منابع طبیعی در اولویت باشد، خاطرنشان کرد: در طرح‌ها باید نسبت به نابودی منابع طبیعی نگران بود و این امر در فریدونکنار به طو جد پیگیری می‌شود.

‌اجرای طرح کاداستر در تمامی سواحل مازندران

موسوی تاکامی مدیرکل منابع طبیعی  نیز در این جلسه اظهارکرد: به صورت پیوسته باید به سمتی برویم که منابع در اختیار، نظام‌مند و هدفمند شود.

وی با اشاره به این که دست متجاوز را نمی‌توان قطع کرد، یادآور شد: تمامی سواحل مازندران طرح کاداستر در حال اجرا است و آمادگی کامل وجود دارد که از سواحل فریدونکنار استفاده بهینه شود چرا که این منابع متعلق به همه بوده و با نگاه حفاظت از جنگل‌های جلگه‌ای استفاده کامل می‌شود.

مدیرکل منابع طبیعی مازندران-ساری با اشاره به این که بسیاری از دهیاری‌ها و شهرداری‌ها کمک زیادی به مجموعه منابع طبیعی داشتند، تصریح کرد: برای حفاظت از جنگل‌ها و سواحل تنها جنگلی که به ودیعه گذاشته شد، جنگل‌های مازندران است و همه باید در حفظ آن سهیم باشند.

وی افزود: یکی از بزرگترین مشکل منابع طبیعی این بوده که تمامی عرصه‌ها را خود در حال حفاظت دارد که این امر باید به مردم سپرده می‌شد.

‌ هیچ گونه مزایده‌ای را ‌در سواحل جنگلی و ساحلی انجام نمی‌دهیم

حمید بخشی شهردار فریدونکنار نیز با بیان این که یکی از اشتباهات تاریخی این بوده که می‌پنداریم منابع طبیعی برای دولت است، تصریح کرد: این امر اشتباهی است چرا که مردم خود بهترین حافظان منابع هستند.

وی افزود: برای حفظ منابع ملی و طبیعی باید مشارکت مردم را در نظر بگیریم‌.

بخشی با اشاره به این که در بابلسر و فریدونکنار هیچ گونه مزایده‌ای را در سواحل جنگلی و ساحلی انجام نمی‌دهیم، یادآور شد: هیچ راهی به غیر از تفریحی و توریستی برای حفظ محیط زیست در ساحل وجود ندارد.

شهردار فریدونکنار گفت: جنگل‌های جلگه‌ای باید به شیوه‌های مختلف حفظ شود.

مشکلات گردشگری فریدونکنار از دست اندازهای اداری خارج شود

نماینده مردم فریدونکنار و بابلسر در مجلس هم در این جلسه گفت: باید برای رونق اقتصاد فریدونکنار، مشکلات گردشگری این شهرستان از دست اندازهای اداری خارج و برطرف شود.

ولی الله نانوا کناری با اشاره به این که بهترین امکانات را در این حوزه انتخابیه داریم اما کمترین بهره را می‌بریم، اظهار کرد: بهترین امکاناتی که برای بهره برداری در فریدونکنار وجود دارد در اختیار سرمایه‌گذاران قرار داده می‌شود، بنابراین حفظ منابع طبیعی در اولویت مسئولان باشد.

وی افزود: در حال حاضر حتی یک گردشگر از امکانات خدادی و بکر فریدونکنار بهره نمی‌گیرد.

نماینده مردم فریدونکنار و بابلسر در مجلس با بیان این که معلوم نیست مدیرکل محیط زیست در مازندران چه کار می‌کند، یادآور شد: در فریدونکنار همه چیز وجود دارد اما چیزی نداریم.

نانواکناری با اشاره به این که در حفظ منابع طبیعی و محیط زیست همه مسئول هستیم، اظهار کرد: اوجاکله فریدونکنار روزانه از ضلع های جنوبی و شمالی مورد تجاوز قرار می‌گیرد.

وی با بیان این که جنگل اوجاکله معروف به ۴۰ هکتار جنگل و ۱۰۰ هکتار آب بندان است، خاطرنشان کرد: زیبایی این جنگل این است که درخت در داخل آب قرار دارد و صحنه‌های بسیار زیبایی را می‌توان به نمایش گذاشت اما متولی ندارد.

نماینده مردم فریدونکنار و بابلسر در مجلس‌ با اشاره به این که ساحل بهترین چشم انداز برای توریسم داخلی و خارجی است، افزود: ساحل از خزرشهر تا دهنه رودخانه حسین آباد زمینی بکر و آماده قابل بهره برداری است و راه دسترسی به ساحل بسیار خوبی داریم.

وی گفت:از پل میلاد تا فنس بندر ۲۵ راه دسترسی ماشین رو به ساحل در فریدونکنار وجود دارد که در هیچ ساحل مازندران چنین امکانی وجود ندارد.

نانواکناری  یادآور شد: باید برای رونق اقتصاد فریدونکنار، مشکلات گردشگری این شهرستان از دست اندازهای اداری خارج و برطرف شود، قانون نباید مانع پیشرفت باشد بلکه باید در امور تسریع کند.

‌به گزارش ایسنا، اجرای طرح پیاده راه ساحلی و جابه جایی ملک مرکز تحقیقات از جنب پل میلاد به کنار بندر، اجرای طرح گردشگری جنگل‌های باریکرود و احیای آب بندان های مشترک روستاهای بزرگ بیشه محله و شیرمحله از موضوعات مهم و مطروحه این جلسه بود.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true