×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۲۵ آذر - ۱۳۹۷  
true
true
سپک تاکرا و پاراگلایدینگ ایران در بازی های آسیایی جاکارتا

ایران در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ در دو رشته سپک تاکرا و پاراگلایدینگ هم نماینده دارد.

به گزارش ایسنا، فدراسیون انجمن‌های ورزشی، ورزشکاران دو رشته سپک تاکرا و پاراگلایدینگ را عازم بازی های آسیایی جاکارتا می کند.

سپک تاکرای ایران برای دومین بار است که حضور در بازی های آسیایی را تجربه می‌کند. در بازی های آسیایی ۲۰۰۶ دوحه ملی پوشان این رشته در دو بخش دوبل و رگو چهار نفره رقابت کردند و به ترتیب در رده های ۹ و ۱۰ قرار گرفتند. اکنون این رشته در جاکارتا در دو بخش تیمی و ۴ نفره مقابل رقبای خود به میدان خواهد رفت.

وحید ابراهیمی، امیر حسنی، احسان امان بار، امیر خانی، وحید ملکی، مرتضی مقدم، مهرداد جعفری، سینا رضایی، محمد صفایی، حمید گرویی، ناصر پنق، فرشاد کایکانی و رامین رامندی ملی‌پوشان سپک تاکرای ایران در بازی‌های آسیایی هستند. مربی‌گری این تیم را محمد مرادی بر عهده دارد.

*رقبای ملی پوشان سپک تاکرا ایران در دور مقدماتی بازی های آسیایی ۲۰۱۸:

تیم ایونت ایران در مرحله مقدماتی با کشورهای اندونزی و هند همگروه است. همچنین در بخش مقدماتی ۴ نفره نیز ایران با نپال، پاکستان، سنگاپور و ویتنام رقابت خواهد کرد.

* برنامه مسابقات سپک تاکرا در بازی های آسیای ۲۰۱۸ جاکارتا:

پنج شنبه تا شنبه

یکم تا ۳ شهریور

۲۳ تا ۲۵ آگوست

مرحله مقدماتی تیم ایونت

شروع از ساعت ۶:۳۰

یکشنبه

۴ شهریور

۲۶ آگوست

نیمه نهایی و نهایی تیم ایونت

شروع از ساعت ۶:۳۰

چهارشنبه و پنج شنبه

۷ و ۸ شهریور ماه

۲۹ و ۳۰ آگوست

مرحله مقدماتی ۴ نفره

شروع از ساعت ۶:۳۰

جمعه

۹ شهریور ماه

۳۱ آگوست

نیمه نهایی و فینال ۴ نفره

شروع از ساعت ۶:۳۰

* نخستین حضور پاراگلایدینگ در بازی های آسیایی

پاراگلایدینگ جزو رشته های ورزشی است که در سال ۲۰۱۸ به بازی های آسیایی اضافه شده است. ۳ پاراگلایدرسوار ایرانی در نخستین حضور این رشته عازم جاکارتا حاضر خواهند شد. علیرضا عمیدی، حسین عباسقلی زاده و محمود شیرازی نیا اسامی ملی‌پوشان ایران در این رقابت‌ها است. آن‌ها در جاکارتا تنها در ماده دقت و در بخش انفرادی و تیمی رقابت خواهند کرد. البته شانس کسب مدال در بخش تیمی برای ایران کم است چون تنها با سه ورزشکار به این رقابت ها اعزام می شود و نتوانسته است ۵ سهمیه لازم بگیرد.

* حذف سهمیه دختران به بهانه نبود شانس مدال

پیش از این در لیست اولیه بازی‌های آسیایی جاکارتا مقرر بود که یک پاراگلایدر سوار خانم و دو آقا به بازی‌های آسیایی جاکارتا اعزام شوند، اما در لیست نهایی سهمیه بانوان حذف و سه سهمیه به مردان داده شد. این موضوع اعتراض ملی‌پوش بانوان را در پی داشت.

محمد رازقی مربی تیم ملی پاراگلایدینگ در توضیح این موضوع اظهار کرد: بانوان این رشته تنها در ماده XC دارای شانس و تجربه هستند. در این ماده فقط در بخش تیمی مدال وجود دارد. متاسفانه با یک نفر در بخش بانوان هیچ شانسی برای ما وجود نداشت. در مسابقات سیلوانا که در هفته های اخیر در رشته فرود دقت برگزار شد هیچ خانمی حتی نزدیک به امتیازات مسابقه هم نشد.

*برنامه مسابقات پاراگلایدینگ در بازی های آسیای ۲۰۱۸ جاکارتا:

یکشنبه

۲۸ مرداد ماه

۱۹ آگوست

تمرین

شروع از ساعت ۵:۳۰

دوشنبه تا پنج شنبه

۲۹ مرداد ماه تا یک شهریور

۲۰ تا ۲۳ آگوست

مرحله دقت

شروع از ساعت ۵:۳۰

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true